לוגו נגטיב

תדר מושך תדר

תדר מושך תדר

בביטוי הזה נתקלתי לפני מספר שנים בסדנת מודעות שבה השתתפתי וניסיתי להסביר לעצמי בשפה פשוטה, מה המשמעות שלו.

נזכרתי אז בתקופת רווקותי הרחוקה, כאשר גרתי לבד בדירה שכורה בתל אביב, עבדתי ולמדתי במקביל.

בתקופה ההיא, אף פעם לא אהבתי להכין לעצמי את מה שאלבש ביום המחרת, כי אף פעם לא ידעתי באיזה מצב רוח אהיה כשאקום בבוקר.

הפולניה שלי (אמא שלי, אלא מי?!) ניסתה שוב ושוב, ללא לאות, להקנות לי את ההרגל הזה, כי “זה חוסך זמן בבוקר”, אבל לא הצליח לה כי מול ההתמדה שלה עמדה ההיכרות שלי את עצמי, שמה שעובד בשבילה – לא בהכרח עובד בשבילי.

שמתי לב לתופעה מעניינת:

היו בקרים שהתעוררתי “בצד הלא נכון של המיטה” ולא בא לי על כלום. הייתי עומדת מול הארון ופשוט לא מתחברת לאף בגד ובסוף מושכת סתם משהו מהמדף, שמה על עצמי ולא אוהבת את מה שאני רואה במראה. מן בוקר לא מוצלח שכזה. הייתי אז יוצאת מהבית במצב רוח מעאפן עם פרצוף הפוך ולגמרי לא אוהבת את עצמי.

לעומת זאת, היו בקרים שהייתי קמה עם שיר מנדולינה בלב, יודעת בדיוק מה מתאים לי ללבוש באותו בוקר, מחוברת לגמרי לדמות שאני רוצה לשדר, אפילו מרוצה ממה שהמראה הראתה לי ויוצאת מהבית במצב רוח ממש טוב.

התופעה ששמתי לב אליה היתה, שהבקרים ההפוכים היו מתורגמים לימים הפוכים, והייתי נתקלת באנשים לא נחמדים וכל מה שחוויתי מהעולם היה שלילי, מרגיז ומתסכל.

לעומת זאת, הבקרים של המנדולינה היו מתורגמים לימים מופלאים, כולם חייכו אלי והיו נורא נחמדים ובסה”כ אותם ימים היו ממש כייפים.

כאשר נתקלתי בביטוי “תדר מושך תדר” ממש הבנתי את הכוונה. כי כמו שבימים ההפוכים קיבלתי חוויות הפוכות, כך בימי המנדולינה קיבלתי חוויות נעימות. כלומר: מה ששידרתי ליקום – היקום שידר בחזרה. כאילו אומר לי: “ממוש, אני כאן בשבילך ואם זה מה שאת רוצה – מיד אני מזמן לך, your wish is my command”.

מתחברים לזה?

כמה עשורים קדימה כבר יש רפואת תדרים, כבר יש מחקרים שמוכיחים שלכל דבר בעולם שלנו יש את התדר שלו ועל בסיס זה למשל, ד”ר אדוארד באך פיתח את רפואת התדרים של 38 פרחים שחקר, והצמיד כל פרח לתדר רגשי שלנו כמו: פחדים, חרדות, מחשבות טורדניות וכד’.

ככה גם התפתחה הרפואה המשלימה שמחברת בין גוף לנפש.

מדבר אליכם?

אז שימו לב באיזה תדר אתם נמצאים ותבינו מה אתם חווים. באופן כזה תוכלו לבחור ולקבל בחזרה את הכוח לידיכם כדי לשנות ולהגיע למצב המיטבי שלכם.

עם איזה שיר אתם קמים בבוקר? איך זה מרגיש לכם?

ומי שהגיע עד כאן, ורק חסר לו הסבר מה זה תדר, אז ככה:

תדר הוא מספר החזרות או התנודות של גל מסוים ביחידת זמן.

כמו שכאשר האנטנות מכוונות לתדר שעליו משדרת תחנת רדיו, כך כאשר ה”אנטנות” הפנימיות שלנו מכוונות לגל רגוע, נוח ונעים, כשהגל הזה מגיע למישהו או למשהו וחוזר אלינו, הוא חוזר באותה התנודה אלינו, בצורה של רגוע, נוח ונעים וכך בהיזון חוזר מצב הרוח שלנו עולה ומשתפר. כלומר: מצב הרוח שלנו לא מכתיב את התדר אלא מגלה לנו מהו. התדר שבו אנו נמצאים באותו הרגע, הוא זה שמשפיע על מצב הרוח שלנו.